Долиняни спільно утеплюють та облаштовують своє місто – СНЯТИН СЬОГОДНІ

Долиняни спільно утеплюють та облаштовують своє місто

Долинська міська рада уповноважила комунальне підприємство «Управління комунального майна» бути основним розробником проектів і програм, спрямованих на дієву поміч долинянам. А що розуміємо під дієвою поміччю? Насамперед, готовність співвласників багатоквартирного будинку з усвідомленням «це наше» долучатись до втілення задумів своїм фінансовим внеском. Наприклад, завершується проект “Зменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних житлових будинків міста Долина за підтримки Європейського Союзу та міської ради.  Там, де жителі зібрали 20 відсотків суми, необхідної на утеплення будинку – вже дві зими комфорт, затишок, велика економія коштів кожної родини на оплату комунальних послуг. А ще – будинок має утеплені цоколі, влаштоване водовідведення, гарний привабливий вигляд, квартири в ньому охочіше купують, дорожче продають. Проект завершується, а ті будинки, де жителі не змогли разом згуртуватися до співфінансування – залишаються неутепленими і сірими.

– Всі зобов’язання перед мешканцями утеплених будинків і європейськими партнерами ми виконали. Очікуємо, що в майбутньому будуть ще схожі проекти. Все залежить від того, чи готові мешканці багатоквартирних будинків долучатися до співфінансування, – каже директор КП «Управління комунального майна» Долинської міської ради Сергій Гаргат.

Також до кінця цього року успішно продовжується міська програма заміни вікон та дверей у місцях загального користування. І знову ж, там де жителі будинку зібрали свою частку коштів, а міська рада до фінансувала  – є з енергозберігаючими вікнами і дверима підї’зди, горища, підвали. А там де жителі недружні, пасивні, чекають що прийде «хтось» і все зробить, мають в будинку розбиті шибки і всюдисущі протяги. Взимку в таких будівлях повітря швидко охолоджується, температурні показники суттєво знижуються. Сергій Іванович наводить статистику експертів: якщо вхідні двері і вікна в під’їзді нові, енергозберігаючі, то в квартирах температура підвищується. Особливо це відчутно на перших поверхах.

Повертаючись до утримання спільних для будинку територій, приміщень і мереж, зазначимо, що житлово-комунальна сфера сьогодні переживає час невідворотних змін. Минув рік з часу впровадження Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», який передбачає управителів для усіх багатоквартирних будинків. Жителі вже можуть оцінювати їхню роботу і визначитись, задоволені вони чи ні.

– Долиняни мають право і можуть розірвати договір з тим управителем, якого призначила міська рада чи з тим, якого вони обрали. До нас звертаються жителі будинків з проханням розірвати договір. Але звертаються поодинці, а потрібно згуртовано. Насамперед повинні відбутися збори усіх мешканців, де має бути оцінена діяльність управителя за рік та проведене письмове опитування і чітко роз’яснені причини, через які мешканці прагнуть розірвання договору. Потім треба визначитись з управителем чи компанією, яка здійснюватиме управління будинком. Можна перейти й на самостійне управління, створивши ОСББ. Люди повинні розуміти, що вже не міська рада чи «ЖЕКи» опікуються будинками, а самі мешканці, адже це їхнє майно. Є добросовісні управителі, а можуть бути й невідь-звідки управлінські компанії –«гастролери», які не дбатимуть про будинок. Тому співвласникам багатоквартирних будинків треба бути уважними і обережними при виборі, знати управлінську компанію «в обличчя», максимально контролювати діяльність управителя. Зі свого боку ми намагаємося в законодавчому полі впливати на діяльність управлінських компаній, але не можемо втручатись у приватну власність чи підприємницьку діяльність, – наголошує Сергій Іванович.

Ще одна важлива річ: з прийняттям Закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» міська рада може долучатись до оновлення багатоквартирних будинків тільки через цільові програми, співфінансовані з жителями.

Більшість багатоквартирних будинків старі, а через перехідний етап деяких реформ значна частина мешканців ще не повністю усвідомлюють, що вони стали власниками не тільки квартири, а й співвласниками будинку, тож мають його утримувати. І якщо вони не вкладуть гроші сьогодні, то змушені будуть це робити завтра, але вже удвічі більше.

На сесії Долинської міської ради 30 травня було внесено на розгляд депутатського корпусу та взято за основу проект програми співфінансування та добровільної дольової участі власників квартир (приміщень) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) в багатоквартирних житлових будинках м. Долина на 2018-2020 роки.

Програма буде спрямована на капітальний ремонт у багатоквартирних будинках, на підтримку мешканців, стимулювання їх до відповідального ставлення Бо коли люди вкладають свої гроші, то більше цінують і бережуть майно. Директор КП «Управління комунального майна» Долинської міської ради Сергій Гаргат розповідає, що насамперед вивчали досвід інших міст, де ці програми успішно працюють вже декілька років, брали до уваги передовий європейський досвід.

Власне, ця програма покликана допомогти мешканцям у підтримці житла, заміни даху, ліфту, підвалу, горища, мереж. Але це має бути в комплексі, бо неможливо поміняти половину накриття, полагодити півліфта. Мешканці збиратимуть частину коштів на ремонти і вирішуватимуть, що ремонтуватимуть першочергово. Остаточні рішення прийматимуться спільно з комісією. Якщо, наприклад, в будинку протікає дах і треба ремонтувати під’їзд, то першочергово міська рада готова долучитися співфінансуванням на капітальний ремонт даху. На цей рік заплановано від міської ради на капітальний ремонт багатоквартирних будинків один мільйон гривень. Відповідно, якщо заявок від долинян буде більше, збільшуватиметься й бюджет співфінансування. Все залежить від активності мешканців, як організуються, чи зберуть необхідний  відсоток коштів.

Тож дорогі долиняни, не баріться. Закликаємо ознайомитись з проектом програми, активно подавати розробникам програми свої пропозиції та зауваги.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Самые ужасные эксперименты над людьми

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

85-летняя модель “Больше еды люблю только секс!”

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Выбран самый красивый мужчина в мире

Крупнейший секс-скандал в истории США

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли, но что-то пошло не так (ФОТО)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*